Zbędnego owłosienia można się pozbyć na różne sposoby. Idealnie gładka skóra to dla wielu osób priorytet w okresie letnim. Istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia: pasty cukrowe, maszynki, drogeryjne kremy do depilacji, depilatory elektryczne. Pomimo szerokiego wyboru produktów, efekt gładkiej skóry osiągamy jednak tylko na krótki okres czasu. Coraz więcej klientów decyduje się więc na stałe usunięcie owłosienia zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym z najefektywniejszych zabiegów jest laserowa depilacja owłosienia.Czy warto wykonać zatem zabieg depilacji laserowej?
Depilacja laserowa a tradycyjne sposoby usuwania owłosienia
Po depilacji przy użyciu maszynki do golenia zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry. Z kolei usuwanie owłosienia depilatorem lub woskiem często jest przyczyną wrastania włosków – metody te nie są niestety trwałe. O ile więc depilacja woskiem lub depilatorem pozwala cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas, tak już następnego dnia po goleniu maszynką odczuwalne są odrastające włoski.
W odróżnieniu więc od mechanicznych metod usuwania zbędnego owłosienia, depilacja laserowa jest skuteczna, prawie bezbolesna, a uzyskane efekty są długotrwałe. Po zabiegu nie jest wymagany nawet okres rekonwalescencji i można od razu powrócić do swoich zwykłych aktywności.
Na czym polega zabieg?
Depilacja laserowa – jak sama nazwa wskazuje, polega na usunięciu owłosienia wiązką lasera. Barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych pochłania energię lasera, co z kolei skutkuje usunięciem cebulki włosa wraz z korzeniami. Aby jednak depilacja była jak najbardziej efektowna, dopasowuje się moc oraz czas naświetlenia indywidualnie do każdego klienta. Jest to uzależnione od takich czynników jak: kolor włosów, stan skóry, kolor karnacji pacjenta. Sam zabieg jest bezpieczny dla zdrowia.
Zalety depilacji laserowej
Depilacja laserowa posiada wiele zalet, dzięki nim zyskuje coraz szersze grono klientów. A należą do nich:
- skuteczność oraz długotrwałość zabiegu – jest to spora przewaga nad innymi metodami usuwania zbędnego owłosienia,
- pozwala na usunięcie owłosienia ze wszystkich części ciała,
- z pewnością oszczędność czasu, przy cyklicznym stosowaniu zabiegów można na stałe zapomnieć o użyciu maszynki do golenia,
- komfort, a także uczucie pewności. Po wykonaniu zabiegu nie straszne już będzie żadne niespodziewane wyjście, spontaniczny wypad na basen, biwak, kolację,
- pozwala osiągnąć zamierzone efekty bez podrażnienia skóry, nawet w wysoko wrażliwych miejscach – jak pachy czy okolice bikini.
Wady depilacji laserowej
Depilacja laserowa należy do zabiegów które mają również swoje wady i przeciwwskazania. Najważniejsze z nich to:
- dla osób o niskim progu bólu depilacja może być bolesna, chociaż przeprowadzający zabieg starają się zawsze dopasować natężenie do indywidualnego progu bólu, aby zabieg był jak najmniej bolesny
- zaczerwienienie skóry po zabiegu. Jest to normalna reakcja po kontakcie z laserem, może się utrzymywać do kilku dni
- zabieg powinno się powtórzyć kilkakrotnie ,żeby efekty były długotrwałe. Szacuje się, iż włoski zostają usunięte w 90% podczas trzeciego zabiegu
- odpowiednie przygotowanie skóry przed zabiegiem. Nie wolno się opalać, depilować, wykonywać peelingu ciała
- pielęgnacja skóry po zabiegu powinna być łagodna
- przed zabiegiem nie należy pić naparu z ziół: nagietka i dziurawca.
Na jak długo efekt?
Całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia wymaga przeprowadzenia od sześciu do dziewięciu wizyt w salonie. Muszą się one odbywać w przynajmniej miesięcznych odstępach czasowych. Natomiast po całej serii zabiegów wybranych obszarów skóry, można się cieszyć gładką skórą na stałe. Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż osiągnięcie odpowiednich rezultatów zależne jest od indywidualnych predyspozycji.