Jak dobrać tonik do twarzy i jak go używać.

Tonik to produkt, który jest niezbędny w naszej codziennej pielęgnacji. Ci co go nie używają popełniają wilki błąd. Co takiego daje nam tonik i jak prawidłowo go używać dowiesz się właśnie w tym artykule.

Co daje nam tonik?

Naturalne pH naszej skóry posiada odczyn kwaśny. Jednak podczas mycia ( demakijażu) zostaje ona zmienione na zasadowe. Dzieje się tak za sprawą użycia wody oraz kosmetyków do oczyszczania. To właśnie głównym i zarazem najważniejszym celem toniku jest przywrócenie skórze jej naturalnego pH. Przywrócenie odpowiedniego pH ochroni skórę przed rozmnażaniem się na niej licznych bakterii a także sprawi, że będzie bardziej odporna na czynniki atmosferyczne i zanieczyszczenia. Ponadto tonik wspomoże doczyszczenie pozostałości resztek kosmetyków do demakijażu z naszej skóry. Tonik poprawia przenikalność kosmetyków. W praktyce oznacza to, że jeśli zaraz po zastosowaniu toniku nałożymy serum bądź krem to substancje czynne w nich zawarte łatwiej i głębiej przenikną w naskórek. Dodatkowo specjalistyczne toniki działają już na konkretne problemy skórne z jakimi się zmagamy np.: trądzik, zaskórniki, przebarwienia, rozświetlają, nawadniają oraz liftingują skórę.

Jak dobrać tonik do twarzy i jak go używać?

Tonik do twarzy dobieramy stricte do problemu z jakim się zmagamy. Każdy rodzaj cery potrzebuje tak naprawdę czegoś innego. Dlatego dokonując wyboru toniku powinniśmy prześledzić jego skład, aby wiedzieć jakie dokładnie składniki się w nim znajdują. Tak oto np. dla skór trądzikowych najodpowiedniejszy będzie tonik głęboko oczyszczający oraz działający antyseptycznie ( zielona herbata, szałwia). Dla cery tłustej będzie liczyło się usunięcie sebum oraz zmatowienie ( wyciąg z ogórka czy białej wierzby). Skóra sucha potrzebuje nawilżenia, a więc produktu, który w swoim składzie będzie zawierał np. wyciąg z lawendy czy witaminę C.
Tonik używamy zawsze po dokładnym oczyszczeniu skóry lecz przed nałożeniem pielęgnacji ( serum czy kremu), a więc dwa razy dziennie. Najlepiej tonik rozprowadzić palcami po skórze lub rozpylić go na twarz za pomocą atomizera. Jest to wydajny, a zarazem polecany sposób przez kosmetologów. Pocieranie wacikiem nie tylko może powodować podrażnienia skóry , ale także marnuje dużo produktu, który zostaje w waciku.

Tonik to produkt must have, który musi być obecny w Twojej codziennej pielęgnacji, aby móc cieszyć się piękną i zdrową skórą. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaki produkt będzie dla nas najbardziej odpowiedni ( szeroki wybór na rynku) możemy poradzić się kosmetologa.